Internát Králíček 

Kralicek-scaled

Objekt internátu základní školy se nachází pod historickým centrem Nového Města nad Metují směrem k Orlickým horám. Internát je umístěn v podkroví budovy.

Ubytování je zajištěno ve dvoulůžkových a trojlůžkových pokojích. Každý pokoj je vybaven vlastním sociálním zařízením (WC, umyvadlo a sprchový kout). Každý ubytovaný má své lůžko s úložným prostorem, noční stolek, skříň s nástavcem a polici. V budově jsou umístěny čajové kuchyňky, klubovny a vychovatelny. Kuchyňky jsou vybaveny lednicí, sporákem, v každé je umístěna mikrovlnná trouba a rychlovarná konvice.

Klubovny slouží k setkávání žáků jednotlivých skupin při zájmové činnosti, při přípravě na vyučování, při sledování DVD a televizního programu, relaxaci a odpočinku, hraní společenských her.

Internát je vybaven elektronikou (televize, DVD přehrávače, CD přehrávače), horskými koly a pomocným sportovním náčiním. Pro zájmovou činnost je využívána venkovní zahrada, jejíž prostory je možné využít pro rozličné míčové a pohybové hry, které nabízí sportovní inventář internátu.

K posezení slouží ohniště, které se taktéž nachází na zahradě internátu. Pro rozvíjení fyzické zdatnosti žáků bylo instalováno workoutové hřiště. Poblíž objektu internátu se nachází tělocvična, která je vybavena pro provozované sportovní činnosti (florbalové hokejky, volejbalové, basketbalové, fotbalové a jiné míče, běžky, žíněnky a různé sportovní náčiní).

Materiální a estetické podmínky budovy internátu jsou na dobré úrovni, žáci se společně s vychovateli a vychovatelkami podílí na celoroční výzdobě internátu a společných prostor. Tyto činnosti jsou pravidelnou součástí výchovně vzdělávacích plánů vychovatelů.

Poplatek za ubytování pro žáky základní školy je 700 Kč/měsíc, celodenní stravování je zajištěno přímo v budově.

Žáci, kteří mají zájem o ubytování, musí splnit podmínky pro docházku v naší základní škole.

Pro odpovědi na Vaše případné otázky nás neváhejte kontaktovat na tel. +420 734 314 500